Menu

Zabawki z drewna wpisujące się w trend eko

0 Comments


Zabawki z drewna a ruch zero waste

Wraz z rosnącą popularnością ekologii i ruchu zero waste możemy dostrzec pewne zmiany, zachodzące również na rynku zabawek dla dzieci. Rodzice coraz chętniej kupują swoim pociechom ekologiczne zabawki z drewna, zamiast popularnych dotąd plastikowych produktów. Takie eko zabawki nie tylko pomagają zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska, ale również często mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

Zabawki odpowiednie do wieku

W kategorii ekologicznych zabawek najbardziej znane są klocki drewniane czy puzzle dla dzieci. Ich ważnym atutem jest to, że są odpowiednie również jako zabawki dla dwu latka, ze względu na brak drobnych, możliwych do połknięcia elementów. To również jedne z najbardziej znanych zabawek edukacyjnych, które pomagają ćwiczyć koncentrację i koordynację ruchową u maluchów. Oprócz nich znajdziemy jednak w sklepach wiele innych, różnorodnych zabawek z drewna – pojazdy, domki dla lalek, akcesoria do zabawkowej kuchni czy warsztatu, a nawet drewniana zjeżdżalnia. Każdy klient może wybrać w szerokiej ofercie idealny prezent dla swojej pociechy. Starsze dzieci również znajdą coś dla siebie, ponieważ coraz większą popularność zyskują drewniane układanki, pozwalające na skonstruowanie pojazdów, zwierząt czy znanych budowli. Jak się okazuje, eko zabawki mogą być rozrywką dla całej rodziny!

Bezpieczne dla najmłodszych

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że zabawki z drewna są dużo bardziej trwałe od swoich plastikowych odpowiedników. Brak drobnych elementów nie tylko zapobiega ryzyku połknięcia przez młodsze dzieci, ale również chroni zabawki przed uszkodzeniami. Zazwyczaj powstają z dużych, masywnych elementów, połączonych mocnym klejem. Dzięki temu bez problemu wytrzymają długie lata intensywnej zabawy. Wytrzymałość oraz różnorodność sprawiają, że drewniane, ekologiczne zabawki są doskonałym wyborem dla każdego dziecka. To świetny pomysł na prezent, który z pewnością nie zostanie rzucony w kąt czy szybko zniszczony przez bardziej aktywnego malucha. Zabawki z dużymi, trwale połączonymi elementami są świetne dla dzieci również w pierwszych latach życia, zastępując plastikowe grzechotki i figurki. Dla nieco starszych z pewnością spodobają się tory wyścigowe zabawki.

Tagi: , , , , , ,