Menu

Zabawki dla dziewczynek, które wybrać

0 Comments


Zabawki dla dziewczynek

W początkowych latach życia dziecka trudno mówić o uwarunkowaniach płciowych dotyczących zabawek. Dzieci wybierają po prostu takie przedmioty, które bardziej im się podobają i którymi dobrze się bawią. Najlepiej widzi to przedszkole Czernica, do którego dziecko uczęszcza. Przyjęło się, że zabawki dla dziewczynek to przede wszystkim lalki lub pluszaki,. Niemniej jednak nietrudno spotkać kilkulatkę, którą zainteresuje wóz policyjny zabawka, będąca w posiadaniu brata. Rodzice jednak konsekwentnie wybierają dla swoich pociech takie zabawki dla dzieci, które są zgodne z ich płcią. W ten sposób małe dziewczynki bawią się właśnie w dom wieloma niezwykle przypominającymi prawdziwe sprzęty zabawkami. 

Jak odpowiednio wybrać

Aby odpowiednio wybrać zabawki dla dziewczynek, warto przede wszystkim kierować się zainteresowaniami dziecka. Dla niektórych wspaniale sprawdzi się pluszak, kolejna Barbie albo klocki drewniane. Wszystko zależy od tego, w jakiej zabawie dziewczynka czuje się najlepiej, co sprawia jej radość. Niektóre odnajdą się doskonale w zabawie w przebieranie swoich lalek, inne z kolei mogą spędzać godziny układając budowlę z klocków. Na szczęście każdy sklep z zabawkami ma tak szeroką ofertę propozycji, że jest w czym przebierać. Oprócz zainteresowań dziecka, warto zwrócić uwagę na jakość kupowanych zabawek i ich bezpieczeństwo. W przypadku małych dzieci lepiej unikać przedmiotów z drobnymi elementami, zabawek bez atestów czy ze słabej jakości materiałów, które mogą uczulać, powodować niepożądane reakcje czy są niebezpieczne w kontakcie z dzieckiem.

Zabawki nie muszą być stereotypowe

Podsumowując, najważniejsza kwestią w wyborze właściwej zabawki dla dziewczynki jest kierowanie się bezpieczeństwem i zainteresowaniami dziecka. Takie podejście prezentuje również przedszkole integracyjne Czernica, które wspiera zainteresowania. Nawet jeśli upodobania dziewczynki rozbieżne są z przyjętymi stereotypami na temat płci. Kto zdecydował, ze młoda dama nie może bawić się czymś takim jak tory wyścigowe zabawki albo majsterkować, zamiast bawić się w dom?

Tagi: , , , , , , ,