Menu

Gry planszowe dla dzieci – dlaczego warto?

0 Comments


Gry planszowe dla dzieci

W dobie wszechobecnych komputerów i smartfonów coraz trudniej zainteresować dziecko tradycyjnymi zabawkami rozwijającymi wyobraźnię. Warto jednak zachęcać swoją pociechę do mniej popularnych form zabaw w postaci takiej jak gry planszowe dla dzieci. Bowiem właśnie one kształtują inwencję i kreatywność. Czas spędzony na wspólnej zabawie z pewnością nie będzie wówczas stracony. Wie to doskonale każde przedszkole Jelcz Laskowice, które korzysta z tradycyjnych zabawek pozwalających wspólnie spędzać czas.

Idealne zabawki

Zabawki dla dzieci są bardzo zróżnicowane, zatem w natłoku krzykliwych produktów, trzeba poszukiwać tych najbardziej wartościowych. Małe dzieci potrzebują tych samych bodźców, by móc prawidłowo się rozwijać. Dlatego też na tym etapie zabawki dla dwu latka nie różnią się szczególnie od tych przeznaczonych dla chłopców lub dziewczynek. Każde dziecko ma w sobie naturalną ciekawość świata, którą należy umiejętnie podsycać. Zabawki zawierające mnóstwo kolorowych elementów będą zatem doskonałym pomysłem na prezent dla aktywnego szkraba.

Wielki powrót „planszówek”

Gry planszowe straciły na wartości na rzecz popularnych gier komputerowych, na szczęście te pierwsze znowu wracają do łask. Gry planszowe dla dzieci to nie tylko dobrze znany „Chińczyk”. Sklep z zabawkami oferuje szeroki wybór „planszówek”. Wiele z nich polega nie tylko na dojściu do wyznaczonego celu za pomocą pionka i rzutu kostką, ale posiada przede wszystkim złożoną fabułę, która uatrakcyjni każdy dzień w gronie rodziny. Gry planszowe pomagają więc celebrować czas z najbliższymi, a dzieci kochają tajemnicze historie, opowieści i zagadki.

Klocki zawsze modne

Każde dziecko odnajduje w sobie żyłkę budowniczego, gdy weźmie do ręki klocki. To najbardziej uniwersalne zabawki na świecie. Tradycyjne klocki drewniane powoli zastępowane są przez klocki magnetyczne, lecz niezmiennie dają one mnóstwo radości. Budowanie coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji, nie tylko wspiera funkcje motoryczne i uczy prawidłowej synchronizacji, ale także zaszczepia w najmłodszych chęć kreowania świata. Klocki stają się impulsem do puszczenia wodzów fantazji. Nawet czołg zabawka może być obecnie w formie do składania z drewnianych elementów.

Czy dzieci układają jeszcze puzzle?

Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak! Puzzle dla dzieci często przedstawiają postacie z bajek, zwierzątka lub kolorowe scenerie. Dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów uczy koncentracji, precyzji i kojarzenia. Puzzle zdecydowanie rozwijają zmysł obserwacji, a przy tym dają mnóstwo frajdy. Układanki nigdy nie wyszły z użycia, a obecnie znowu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mogą być wspaniałą zabawką dla dziewczynek jak i dla chłopców.

Zamień smartfon na gry planszowe dla dzieci!

Warto inwestować w mniej nowoczesne zabawki, które znacznie lepiej, niż dzisiejsze wynalazki, kształtują świadomość młodego człowieka. Wspieranie funkcji poznawczych twojego dziecka to najlepszy sposób na zapewnienie mu szczęśliwego dzieciństwa oraz wyposażenie go w cechy pozwalające na wielowymiarowe pojmowanie otaczającego nas świata.

Tagi: , , , , , , , , , , ,