Menu

Zabawki dla chłopców. Co można kupić?

0 Comments


Zabawki dla chłopców

Rodzice dzieci chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepszy rozwój połączony z rozrywką i miłym spędzaniem czasu. Przy okazji dobrze by było, aby dziecko uczyło się samodzielności. Dobrze uczy tego prywatne przedszkole Jelcz Laskowice. Takie możliwością dają im zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek.

Zabawki dla dzieci

Wybór zabawek dla różnych grup wiekowych jest przeogromny. Zabawki dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, czyli zabawki dla dwu latka – są umownie podzielone na te dla chłopców i dziewczynek. Bowiem niezależnie od płci, dzieci lubią bawić się np. puzzlami, klockami czy też grać w gry logiczne, planszowe czy inne. Różnica polega przede wszystkim w doborze kolorystyki lub wizerunków bohaterów bajek, filmów czy seriali.

Z wiekiem na tendencja ulega zmianie i chłopcy wolą się bawić innymi zabawkami. Wzrasta zainteresowanie sportem, pojazdami czy zawodami służb mundurowych. Idealnym prezentem dla dziecka jest wóz policyjny zabawka z funkcjami dostosowanymi do wieku dziecka. Mogą to być zarówno klasyczne cztery kółka, czyli modele jakie dziecko widzi na ulicach, jak również samochody wyścigowe lub wozy strażackie. Może to być nawet czołg zabawka lub karetka z dodatkowymi funkcjami głosowymi czy świetlnymi. Zwykle są to zabawki na baterie lub zasilane akumulatorem czy napędzane silniczkiem spalinowym.

Nie tylko samochody dla chłopców

Dobrą propozycją – niezależnie od wieku chłopca – są też klocki. Mogą to być klocki drewniane (klasyczne, cieszące się wciąż największą popularnością) dostępne nawet dla niemowląt. Ich wersja może być bardzo różna – w kolorze naturalnym drewna, w tęczowych barwach lub jako puzzle do układania, gdzie każda ścianka ma obrazek pasujący do innej historyjki. Także klocki LEGO są wciąż popularne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Bardziej nowoczesną alternatywą dla nich stają się klocki magnetyczne dostępne w formie z tablicą, na której dziecko może tworzyć obrazy (według wzoru lub do samodzielnego ułożenia) czy też 3D, np. postaci znane z ekranu telewizora, figurki zwierząt, domki czy też samochody. Takie edukacyjne tablice z klockami chętnie wybiera do swojego wyposażenia niejedno przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych Jelcz Laskowice. To bowiem doskonały sposób na naukę wraz z zabawą i integracją.

Tagi: , , , , , , , , , ,