Menu

Kajaki na Kaszubach z dziećmi – czy warto?

0 Comments


Kajaki na Kaszubach dla całej rodziny

Kaszuby, to region pełen malowniczych jezior, pachnących lasów i urokliwych miejscowości. W związku z tym, to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Jedną z najbardziej atrakcyjnych form spędzania czasu na tych terenach są kajaki na Kaszubach. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że spływy Wdą lub inną rzeką nie są odpowiednie dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Nie można jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz nieustannej opiece osób dorosłych. Takie wspólne wyprawy mogą być świetną alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem lub bezmyślnego siedzenia ze smartfonem. Żaden sklep z zabawkami nie może się równać do wspólnego spędzania czasu na łonie natury.

Dobór tras i bezpieczeństwo wszystkich uczestników

Spływy kajakowe Kaszuby są niezwykle zróżnicowane. Dzięki czemu możliwe jest dostosowanie trasy do wieku i umiejętności uczestników. Dla rodzin z małymi dziećmi warto wybrać spokojne, krótkie trasy, np. na Jeziorze Ostrzyckim czy Jeziorze Wdzydzkim. Dla starszych dzieci, z większym doświadczeniem, warto wybrać nieco dłuższe i bardziej wymagające szlaki np. rzeką Radunią czy Brdą.
Przed wyruszeniem na wodę bezwzględnie trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Wypożyczalnia kajaków Kaszuby powinna posiadać odpowiednie doświadczenie w konserwacji sprzętu oraz pełne wyposażenie – nie tylko kajaki i wiosła. Dzieci powinny otrzymać kamizelki asekuracyjne. Pamiętajmy również o zasadach poruszania się na wodzie i uczmy je naszych pociech.

Integrująca aktywność na świeżym powietrzu

Kajaki na Kaszubach są doskonałą okazją, by spędzić czas na świeżym powietrzu i zaszczepić w dzieciach miłość do aktywności fizycznej. Pływanie kajakiem to świetna zabawa, ale też korzystne dla zdrowia ćwiczenie, które angażuje większość mięśni ciała.
Podczas wyprawy kajakowej dzieci mają możliwość obserwowania przyrody z bliska. Odpowiednie tłumaczenia opiekunów pozwolą im poznać i zrozumieć ekosystem jezior oraz rzek. To bowiem świetna okazja do zaobserwowania różnych gatunków ptaków, ryb oraz innych zwierząt zamieszkujących te tereny.
Wspólna wyprawa kajakowa pomaga zacieśniać więzi rodzinne. Zabawa oraz wzajemna pomoc w pokonywaniu trudności sprawiają bowiem, że rodzina staje się jeszcze bardziej zgranym zespołem. Spływy Kaszuby zaprocentują w późniejszym codziennym życiu większą empatią dzieci i większą ciekawością świata.

Tagi: , , , , ,